Po narození

Po narození

Zuzka

Paní Šalandovou jsem kontaktovala 2 dny po příchodu z porodnice, kdy jsem byla opravdu nevyspalá a zoufalá. V porodnici nám vše vysvětlili jen z rychlíku a názory jednotlivých sester se navíc značně rozcházely.
Dcerka se budila celkem často a chtěla vždy, abych byla max. do minuty připravena kojit. Pokud nebylo vše připraveno včas, měla hysterické záchvaty, u kterých přestávala dýchat. Navíc jsme se u kojení dost praly.
Paní Šalandová k nám přijela ještě v den, kdy jsem jí kontaktovala. Byla velice milá a profesionální. Ukázala nám, jak se usadit ke kojení, jak na dcerku mluvit, správně ji přiložit k prsu a také uložit do postýlky, aby spala klidně. Probrali jsme také správné polohy miminka z hlediska psychomotorického vývoje. Paní Šalandová je pro mne jako anděl, kterého kdybych nepotkala, už bych asi propadla depresím. Při její návštěvě u nás byla akorát moje mamka, která z ní byla také naprosto unešena. Moc děkujeme za její rady a můžeme jen doporučit. Dcerka nyní spí klidně, u kojení se nepereme a v noci se i vyspím. Moc děkuji. :)


Marcela H.

Paní Šalandová zachránila štastné dětství naši malé. Prohýbala se, špatně pila a strašně plakala. Paní Šalandová přišla vždy na důvod problémů a vždy se jí ho podařilo vyřešit. Přišla na to, že má malá uzdičku, která ji překáží v sání, ukázala nám, jak vázat malou do plenky, aby se uvolnila, ukázala nám cvičení pro správný psychomotorický vývoj. A hlavně po 3 měsících uspávání nošením v náručí malé nás naučila, jak s malou pracovat, aby usínala v postýlce sama. Doporučila nám také orofaciální specialistku, která přišla na to, že má malá bloklý krček z porodu. Její přístup je naprosto profesionální a velmi milý. Vždy, když jsme potřebovali i rychlou radu po telefonu, velmi ochotně nám poradila a pomohla. Jsme ji neskonale vděční a dala bych za paní Šalandovou a její letité zkušenosti s dětmi ruku do ohně.


Petra K.

Paní Šalandovou jsem kontaktovala 14 dní po narození miminka, měla jsem problémy s bradavkami, které se nechtěli hojit a každé kojení, především přisání miminka, bylo velmi bolestivé. Paní Šalandová mi velmi pomohla, ať už se zaléčením bradavek, technikou kojení i uklidněním naší neklidné holčičky. Sama od sebe se i optala v smsce, jak se nám daří a zda je vše v pořádku. Reagovala i ve vypjaté večerní situaci, kdy jsme byli bezradní ohledně večerního neklidu a na dálku nám velmi pomohla.
Rozhodně bych neváhala a její služby určitě využila, byly to velmi dobře investované peníze!


Markéta & Marek

Během prvních týdnů s miminkem jsme si mockrát říkali, jaké je to štěstí, že jsme narazili právě na paní Šalandovou, velkou profesionálku s lidským a velmi empatickým přístupem.

Paní Šalandová nám pomohla nejen s kojením, ale dala nám i spoustu jiných cenných rad (koupání, manipulace, zklidňování miminka, atd.). Také nám velmi brzy diagnostikovala predilekci hlavičky a začali jsme včas cvičit Vojtovu metodu.

Paní Šalandová nám také velmi vycházela vstříc časově, dokonce i během své dovolené nám pomáhala a konzultovala aktuální problém.

Abychom to shrnuli, paní Šalandová je velkou oporou a skvělým přítelem na telefonu v někdy velmi stresových chvílích a velmi bychom ji doporučili všem novopečeným maminkám a tatínkům.

Děkujeme <3


Michaela P.

Jako spousta dalších maminek jsem z porodnice odcházela neskutečně vystresovaná ohledně kojení. Byla jsem po císařském řezu a nástup laktace byl pomalejší. Všude se dočtete spoustu informací a v porodnici vám také každá sestra řekne něco jiného... Nevíte, co je vlastně pro vás a vaše miminko správné :( Proto jsme hned v den příchodu domů z porodnice kontaktovali paní Šalandovou. Komunikuje obratem, což jsme ve vypjaté emoční situaci taky velmi ocenili. Konečně se na naši techniku kojení někdo důkladně podíval, pobavil se s námi o naší konkrétní situaci v našem bytě a pomohl nám uzpůsobit vše tak, aby to vyhovalo nám. Konečně jsem přestala stresovat a během několika dní jsme mohli nahradit Nutrilonové příkrmy odstříkaným mateřským mlékem a o dalších pár dní později jsem už kojila plně. Jsem paní Šalandové moc vděčná, za její jedinečný osobní přístup a snahu pomoci :)Moc děkuji a vřele doporučuji dalším maminkám :) !!!


Lucie Stachová

Po návratu z porodnice jsem si nebyla jistá mnoha věcmi a chtěla jsem si o spoustě věcí s někým popovídat. Paní Šalandová je velmi zkušená a dodala mi pocit sebevědomí, že vše v klidu zvládneme. Zkontrolovala techniku kojení, doporučila vhodnější polštář ke kojení, popovídali jsme si o psychomotorickém vývoji miminka a prakticky natrénovali manipulaci s miminkem.
Služby paní Šalandové moc doporučuji.


Michaela H.

Velmi profesionální a klidný přístup, paní mně dodala sebevědomí, že kojení zvládneme. Ihned odhalila chyby-špatná poloha, nevhodný polštář, špatně zvolená velikost kloboučků. Po pár úpravách jsem se ihned rozkojila. Paní Šalandová vždy ochotně poradila i po telefonu, věcně a prakticky, takže to dobře fungovalo. Na schůzku dojela přesně a dodala i rady ohledně správné manipulace s miminkem. Mohu velmi doporučit.


Lida Ch.

Paní Šalamdovou jsme si domů pozvali dvkrát a pokaždé to byla milá a velice přilnosná návštěva. Zvláště v období šestinedělí jsem ocenila profesionální, empatický přístup a životní nadhled. Dodala mi sebevědomí a uklidnila mě - to je pro úspěšné kojení velmi důležité. Paní Šalandové moc děkuji!


Hanka Šalandová

Milé maminky, děkuji Vám všem za milá slova a krásná hodnocení mé práce... Spokojenost Vaše a Vašich miminek je pro mě tou největší radostí. Od Velikonoc můžete zanechat své vzkazy také mé facebookové stránce:

https://www.facebook.com/ponarozeni.cz/

Vaše Hanka Šalandová


Hanka Šalandová

Milé maminky, děkuji Vám všem za milá slova a krásná hodnocení mé práce... Spokojenost Vaše a Vašich miminek je pro mě tou největší radostí. Od Velikonoc můžete zanechat své vzkazy také mé facebookové stránce:

https://www.facebook.com/ponarozeni.cz/

Vaše Hanka Šalandová


Maminky Elenky

Paní Šalandovou doporučuji i jiným maminkám, které potřebují poradit s kojením nebo péčí o miminko nebo se jen ujistit, že jsou připraveny být maminkami. Návštěva u nás doma proběhla velice příjemně. Děkujeme za cenné rady i za přátelskou atmosféru a za Váš profesionální přístup.


Kuba a Veronika

Dnes jsme meli tu cest se setkat u nas doma a musim rict, ze nam to doopravdy pomohlo. Veskere komunikace a vystupovani bylo na urovni a profesionalni. Stejne jako vsichni novopeceni rodice jsme byli vyjukani a nevedeli co a jak. P. Salandova si nas nejdrive vyslechla a pak nam vse dukladne vysvetlila, teoreticky i prakticky ukazala a behem cele navstevy nas naplnila pohodou a pozitivni energii. Za necele dve hodiny jsme se naucili a dozvedeli vice, nez nam rekli v porodnici a jsme si mnohem jistejsi. Taktez sortiment vyrobku, ktery nabizi prijde vhod. Jelikoz je prave vyhlasena karantena, tak vse probehlo v naproste cistote, s rouskami ale presto v uklidnujicim stylu.
Muzeme pouze doporucit a dekujeme!


Iva

Paní Šalandovou mohu vřele doporučit, návštěva proběhla u nás doma ve velmi milém duchu. Díky paní Haně jsem načerpala plno užitečných rad a doporučení, které náš život s miminkem udělaly o mnoho snazší. Též jsem uvítala i podrobné informace o produktech JUST, které je možné u paní Šalandové pořídit. Za nás opravdu příjemné a užitečné setkání.


Lubica D.

Pani Salandovu mozeme vrelo doporucit. Pozvali sme si ju domov, aby sme sa zbavili klobucika na kojenie a zistili co je nasmu malemu, ktory uz dva dni poriadne nespal v postielke.
Pani Salandova nam vysvetlila, ze je na kojenie bez klobucika este maly, ale dorastie do toho. A i napriek tomu sa nam s jej pomocou podarilo, aby sa maly prisal a vypil 60 ml.
Dalsie zdanlivo drobne rady, ktore nam ohladne starostlivosti o Kubika dala sposobili, ze sme mali pocit, ze nam niekto cez noc vymenil dieta. Stalo sa z neho spokojene miminko, ktore rado lezi v postileke, v noci zaspava bez problemov, prestalo bojovat pri prebalovani a prdi takmer sam bez dopomoci :)

Keby bolo viac takych ludi ako je pani Saladova, verim, ze by po svete chodili len spokojene maminky so spokojenymi detmi :)


Janka Kijovská

Paní Šalandovou doporučuji velice. Pomohla nám, když měla moje holčička 3 týdny. Nesnášela jsem kojení, bolelo to a maličká se chtěla přisávat pořád. Ty pocity neštěstí, když se dítě vzbudí a vy víte, že zase bude chtít prso, nikomu nepřeji. Čekala jsem, až se to samo spraví... Týden, dva, tři a počítala v kalendáři týdny ,,jak dlouho ještě budu muset kojit abych byla v tabulce WHO v pohodě ". Doma se neřešilo nic, jen mé trable s kojením. Měla jsem pocit, že mám málo mléka, takže jsem buď jen z bolavých prsů kojila, nebo když dítě spalo, tak jsem je mordovala odsávačkou... Pak jsem si našla kontakt na paní Šalandovou.
Ukázala mi, jak správně přikládat, jakou polohu volit, aby to tak nebolelo, poradila i v jiných oblastech, holčičku před a po kojení zvážila, mě uklidnila... Od toho dne si kojení užíváme. Moje děvčátko má 13 měsíců... Kojit se bude asi do maturity.
Jsou to krásné intimní chvíle, které nám nikdo nesebere.
Paní Šalandovou jsem doporučila dalším třem kamarádkám a všechny tři si ji chválí. Zachránila mi kojení, darovala mi vlastně neopakovatelnou a nenahraditelnou možnost vzájemného dávání si lásky s mojí dcerkou. Jsem jí nesmírně vděčná.


Katka

Ráda bych paní Šalandové moc poděkovala, že jsme díky ní kojení nevzdali. Setkali jsme se, když byly malému tři týdny. Syn se nechtěl přisávat, málo pil, bohužel během týdne zhubl o 300 g a pediatr nám okamžitě nakázal používat UM. Zcela jsem ztratila důvěru ve svoji schopnost kojit, týden jsme krmili pouze z láhve, a to buď UM nebo odstříkané MM. Měla jsem velký blok syna k prsu přiložit z obavy z jeho pláče a vztekání se, zároveň bylo potřeba, aby zesíil a nabral váhu. Paní Šalandovou jsem oslovila na základě doporučení kamarádky. Před paní Šalandovou jsem hned po propuštění z porodnice konzultovala jinou laktační poradkyni, která propagovala samopřisátí a kojení v leže, celkově měla jiný přístup. Bohužel tento přístup nám neseděl, kojení v leže mi nešlo, malý se šponoval a ne a ne se přisát. Zpětně vím, že několi dnů plakal hlady, nedokázal vytáhnout dost mlíčka. Přísup pan Šalandové založený na více "vědeckém" přístupu nám s manželem pomohl víc. V okamžiku, kdy již jsme museli dávat UM, nebylo na moc experimentů čas, ani nálada. Paní Šalandová vysvětlila, kolik mlíčka musí dítě vypít a jak se má správně dávkovat dokrm. Díky ní jsem začala syna s většími či menšími úspěchy znovu přikládat k prsu. Poslechli jsme i doporučení a navštívili chirurga, který trochu nastřihl podjazykovou uzdičku. Zvládl to ve spánku aniž by zákrok postřehl. Rozdíl byl znát, opravdu saje intenzivněji. Nyní dáváme dokrm minimálně a doufám, že nakonec budu plně kojit. Pracujeme se synem na tom :)
Zároveň nám vysvětlila nějaké zásady manipulace s miminkem a máme v plánu ji oslovit opět za účelem konzultace psychomotorického vývoje.


Anna

Paní Šalandové bych chtěla z celého srdce poděkovat a zároveň jí vřele doporučit. Zavolala jsem jí krátce po příchodu z porodnice, odkud jsem odcházela se spavým, málo pijícím dítětem a to pouze přes kloboučky, dále s odsávačkou a zásobou stříkaček na dokrmování. Po 3 týdnech už jsme na kojení jen sami dva, bez dalších propriet. Paní Šalandová dorazila týž den, kdy jsem ji zavolala, vyslechla, poradila, upravila techniku kojení a doplnila spoustu dalších informací ohledně psychomotorického vývoje dítěte. Její přístup mohu hodnotit jako vysoce profesionální, zároveň však individuální a lidský. Po osobní návštěvě se p. Šalandová pravidelně po telefonu zajímala, jak vše probíhá. I já jsem se na ni mohla kdykoliv telefonicky obrátit s prosbou o radu, což je v šestinedělí nesmírně cenná jistota. Pokud bych snad v budoucnu opět přišly nějaké nesnáze, určitě jejích služeb opět využiji.


Martina

Pani Salandovou bych moc rada doporucila. Pomohla mi s kojenim kratce po prijezdu z porodnice, kde bohuzel na toto nemaji cas. Vzhledem k tomu, ze jsem mela malo mleka mi pani Salandova pomohla jak podporit laktaci, naucila me techniku kojeni a ze zacatku poradila jak s prikrmy. Po 3 dnech jsem jiz plne kojila. Kdyz bylo potreba, poradila mi po telefonu. Patri ji velky dik za pomoc!


Jana B.

Paní Šalandovou mohu s čistým svědomím jedině doporučit. Z jejího přístupu k problému je poznat, že je to velice zkušená, vzdělaná a hlavně lidská osoba. Přijela za mnou hned druhý den, byly jsme stále v kontaktu a průběžně se mnou řešila situaci.Hlavně díky ní stále kojim.Při jakýchkoliv potížích nebudu váhat se opět na ni obrátit.


Josefína

Paní Šalandovou mohu jedině doporučit - necelé dvě hodiny s ní pro mě byly nesmírně přínosné. A to nejen z hlediska nácviku správné techniky kojení, ale i co se psychomotorického vývoje dítěte týče. Děkuji!


Ondra a Aka

S pani Salandovou jsme byli velice spokojeni - lidsky, velmi mily a zaroven profesionalni pristup. Mockrat dekujeme, muzeme jedine doporucit!


Tereza a David

Z porodnice jsem odcházela vystresovaná, protože jsme s malou hodně bojovaly při kojení, nechtěla sát, neustále jsem chodila za dětskými sestrami žádat o pomoc a každé další kojeni se pro mě stávalo větším a větším zdrojem stresu. Den po propuštění jsem měla dokonce vysoké horečky a začínající zánět v prsu. Rozhodli jsme se proto zavolat si na pomoc laktační poradkyni. Paní Šalandová nás překvapila už tím, jak brzký termín nám nabídla (volali jsme večer, přijela hned druhý den ráno). Z návštěvy jsem byla hodně nervózní, ale paní Šalandová je opravdu sympatická, informace, zkušenosti, rady a tipy podává nenásilně, což je pro mě hodně důležité. Vše názorně ukázala, vysvětlila, předala spoustu užitečných informací navíc. Po její návštěvě jsem si připadala jako houba nasáklá informacemi, které jsem nejprve musela vstřebat, ale naštěstí byl u všeho přítomný i manžel (a babička). Po její návštěvě jsem se cítila jistější, a to např. i kvůli takovým drobnostem, že mě ujistila, že používání kloboučků je naprosto v pořádku, když to malé usnadňuje sání (na tuto možnost mě nikdo v porodnici neupozornil, dohledávala jsem info sama). Prvních pár dalších kojení bylo ještě rozpačitých, ale s každým dalším jsem klidnější, jistější a je to znát hlavně na malé, protože pije čím dál tím víc a sama je u toho klidnější. Moc se mi také líbí, že se p. Šalandová sama aktivně prostřednictvím mobilu ptala, jak nám to jde, a uklidňuje mě vědomí, že kdyby nastal nějaký problém, můžem volat o pomoc :)


Markéta T.

S paní Šalandovou jsem se setkala, když jsem měla první miminko a velmi jsem bojovala s kojením. Přijela k nám domů, vše mi krásně vysvětlila a měly jsme čas vše v klidu probrat. I když jsem se plně rozkojila až po delší době, měla jsem jistotu, že dělám vše, co je v mých silách. Díky svým zkušenostem mi paní Šalandová poradila i tipy, které bych se jinde nedozvěděla. A také jsem mohla kdykoli zavolat a poradit se.


Petra

P. Šalandovu ako laktacnu poradkynu mozem vrelo doporucit. V porodnici som vela uzitocnych informacii ohladom kojenia nedostala a s dcerkou sme sa ucili same, ako riesenie s prisavanim bolo pouzivanie kloboucka, no a tak to aj nakoniec dopadlo. Hned prvy den po prichode z porodnice nastal problem s prisavanim, s krvavymi bradavkami, naliatymi prsami. Nemala som ziadnu odsavacku a ako si rucne odstriekat mlieko mi tiez nikto neukazal. Kontaktovala som p. Salandovu, ktora dorazila ku nam hned na druhy den a dala nam vsetky podstatne informacie, aka je spravna technika prisatia, polohy kojenia,ako si rucne odstriekat mlieko, ako rozbehnut tvorbu mlieka a comu sa naopak vyhybat, co zo stravy vylucit, i ked s tou stravou je to urcite hodne individualne. V podstate sme sa porozpravali o vsetkom, co sa tyka miminka a nie len temy kojenia. Mysleli sme si, ze ok fajn teraz nam to uz pojde. No do tyzdna sa na bradavkach vytvorili ranky - ragady, ktore pri kojeni boleli. Menej to malo boliet s klobucikom, no bolelo to aj tak. Kontaktovala som opat p.Salandovu, ktora bola ochotna znovu prist ku nam a poradit ako na ranky a plus si este pripomenut niektore veci, o ktorych sme sa uz bavili na prvom stretnuti. Doporucila mi na ranky na bradavkach levandulovy krem z firmy Just a max. do troch dni som kojila bez kloboucka a bez bolesti. Navyse sme spolu odhalili problem v tom, ze dcerka malo papa, tak sme sa pobavili o tom ako toto male mnozstvo dohnat. O tyzden na to sme sli do poradne a ja som mala obavy ako budeme na tom s vahou, bala som sa, ze pojdeme od pediatra s tym, ze musime dokrmovat. No odchadzali sme spokojne, pretoze s vahou sme na tom boli dobre a za 2 tyzdne sme pribrali idealnych 300 g. A to aj vdaka p. Salandovej, pretoze sama by som asi neprisla na to, ze malo papa a takto som vedela, ze mame co dohanat.
Praha 5 | Telefon: +420 777 962 604 | E-mail: hana@ponarozeni.cz